عمل-بینی

۱۲ نکته مهم در مورد جراحی زیبایی بینی توسط دکتر کیانوش ناهید را در زیر مرور میکنیم :

۱٫ جراحی زیبایی بینی و سختی این نوع عمل

جراحی زیبایی بینی (تغییر شکل بینی) یکی از مشکل ترین جراحی های زیبایی می باشد که استفاده از تکنیک های نامناسب در آن ممکن است موجب بد شکلی دایمی در بینی شود بنابراین در انتخاب جراح بینی دقت کنید.

۲٫ هیچ جراحی زیبایی بینی کامل نیست

اما اگر این عمل توسط جراح متخصص در زمینه جراحی زیبایی بینی صورت گیرد بهتر می توان به بینی مورد نظر رسید. پس بدون تجربه، مهارت و تخصص تکنیکی نمی توان به نتیجه مناسبی در این عمل دست یافت.

 

۳٫ هنر تغییر شکل بینی

با هنر شکل دهی به بینی می توان به بینی شکل دلخواه را داد که نتیجه بسیار چشم گیر است . البته باید توجه داشت نمی توان زیاد ساختار بینی را تغییر داد پس واقع بین باشید.

۴٫ جراحی زیبایی بینی و تناسب آن با صورت فرد

گرچه فرد ممکن است به حالتی خاصی از شکل بینی تمایل داشته باشد اما فرمی از بینی که برای کسی مناسب برای شخص دیگر مناسب نخواهد بود. بعلاوه یک اندازه بینی مناسب همه نیست.

۵٫ همه عملهای جراحی زیبایی بینی ، در یک چیز باید مشترک باشند :

 

این عمل ها ظاهری طبیعی به بینی می دهند. توجه داشته باشید جذاب ترین بینی ها بینی است که با سایر اعضای صورت هماهنگ است. پس بینی باید در صورت ترکیب شود نه اینکه خودنمایی کند.

۶٫ مهارت جراحی فوق العاده لزوما موجب نتیجه مناسب نمی شود.

بافت مناسب و درمان مناسب در عمل جراحی زیبایی بینی ضروری است. ژن های بد ممکن است حتی جراحی با مهارت بسیار بالا را با شکست مواجه کند به خصوص هنگامی که غضروف فرد ضعیف است و پوست ضخیمی دارد.

۷٫ چه عواملی در نتیجه جراحی زیبایی بینی موثرند ؟

 

عواملی نظیر جوانی پوست، صافی، رنگ روشن آن، غضروف محکم بینی، پوست انعطاف پذیر و سلامت عمومی فرد همه به یک اندازه موجب نتیجه مناسب در جراحی زیبایی بینی می شود.

۸٫ استخوان بندی چه تاثیری در عمل جراحی بینی دارد ؟

 

استخوان بندی قوی و مناسب بینی یک عامل کلیدی در عمل زیبایی بینی است و موجب می شود زیبایی و عملکرد بینی بادوام تر باشد. توجه داشته باشید هنگامی بخش بزرگی از غضروف نوک بینی برداشته می شود پشتیبانی از استخوان بینی کم شده و کمی ناهنجاری در شکل بینی ایجاد می گردد. پس ساختار استخوانی باید حفظ شود و با استفاده از تغییر شکل بینی، تغیر موقعیت بینی و یا تقویت غضروف نوک بینی باید به آن قدرت داد نه اینکه آن را برداشت.

۹٫ چه مدت پس از عمل جراحی بینی ، بینی به شکل مناسب میرسد ؟

 

در بسیاری از موارد تورم در نتیجه عمل چندین ماه پس از عمل، بینی را از حالت خود خارج می کند. حتی نتیجه خوب در عمل زیبایی بینی ممکن است در ابتدا ناامیدکننده به نظر آید به خصوص اگر پوست فرد ضخیم باشد یا آکنه زیادی روی آن دیده شود. اما پس از آن شکل بینی به یک بینی ایده آل بسیار نزدیک شده و حتی بهتر از آن میشود ! پس صبور باشید.

۱۰٫ در مورد جراحی زیبایی بینی وسواس نداشته باشید

 

پس پیش از آنکه بینی خود را که هم اکنون بی نقص می باشد در معرض عمل دوباره قرار دهید اندکی فکر کنید. توجه داشته باشید فقط یک جراح با مهارت بالا میتواند بینی شما را متناسب و زیبا عمل نماید .

۱۱٫ عمل اصلاح بینی گاهی جهت اصلاح مشکلاتی کوچک مناسب است.

 

اما خطر انجام عمل اصلاح بینی فقط در مورد اصلاح تغییر شکل بینی یا اصلاح راه تنفسی قابل پذیرش است. عمل اصلاح بینی پیچیده تر از جراحی زیبایی بینی است و بسیار هزینه بر می باشد و از عمل اول کارایی کمتری دارد پس وقت بگذارید و درباره گزینه های دیگر فکر کنید و تصمیم عاقلانه ای بگیرید.

قابل پیش بینی بودن نتیجه جراحی زیبایی بینی

 

نتیجه جراحی زیبایی بینی امروزه بیشتر قابل پیش بینی است، دقیق تر است و نسبت به گذشته موثرتر است. با جراح با مهارت و مناسب، بافت مناسب، عمل جراحی زیبایی بینی ، بینی زیبا و طبیعی را ایجاد می کند که صورت را زیبایی می بخشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *